Wirtualne biuro – co oferujemy, za ile i w jakiej jakości ?
Wirtualne biuro to bardzo szerokie pojęcie. W Warszawie przyjęło się, iż pojęcie to oznacza głównie adres, który można wpisać do KRS lub CEiDG jako siedzibę swojej firmy a pod adresem tym ktoś ciągle czuwa i odbiera korespondencję firmową, jednocześnie wysyłając na jej temat powiadomienia. Nasza firma również w ten sposób podchodzi do tego terminu, jednakże dodaliśmy do niego więcej jakości, m.in. sale do spotkań z kontrahentami.
Większa jakość wirtualnego biura
Wirtualne biura VSL-System znajdują się w obiektach kupionych na własność a nie wynajętych na czas określony. Dzięki temu pobyt naszej firmy w tych obiektach jest bezterminowy. Nie kończy się nam żadna umowa najmu i możesz być naszym klientem ciągle przez 10 lub więcej lat.
Wybierając nasze wirtualne biuro nie musisz bać się konieczności zmian adresu KRS i powiadamiania kontrahentów o nowym adresie do faktur lub do korespondencji.
W naszych wirtualnych biurach, w godzinach ich otwarcia ciągle ktoś przebywa. Są przyjmowani listonosze oraz kurierzy. Powiadomienie o odebranej korespondencji wysyłane jest w czasie rzeczywistym, tuż po wyjściu listonosza lub kuriera z lokalu.
Wirtualne biuro wysyła komunikat o korespondencji na dowolną ilość adresów email oraz za pomocą SMS na dowolną ilość telefonów komórkowych, również na numery zagraniczne.
Korespondencja może być zeskanowana do pliku PDF.
Dodatkowy wykaz korespondencji znajduje się w panelu klienta, w którym pliki PDF są już zaszyfrowane.
Biura wirtualne wyposażone są w urządzenia typu fax-skaner-kopiarka firmy Konica Minolta oraz w sale do odbywania spotkań.
Sale spotkań to niewielkie salki konferencyjne zdolne pomieścić zazwyczaj od 6 do 8 osób a ich głównym przeznaczeniem są spotkania zarządu.
Każdy klient wirtualnego biura ma 5 godzin sal miesięcznie gratis.
Lokalizacja wirtualnego biura to zawsze zabytkowa kamienica zlokalizowana w ścisłym centrum Warszawy, w odległości 5-10
minut pieszo od Pałacu Kultury, w otoczeniu wyższych, nowszych jak i mniejszych, starszych biurowców.
Przystępne abonamenty wirtualnego biura
Abonamenty wirtualnego biura VSL-System są nie tylko w bardzo przystępnych cenach, ale też cenom tym nie grożą żadne radykalne podwyżki.
Ceny za wirtualne biuro utrzymują się od początku działalności VSL-System bez większych zmian. Abonament podstawowy to 59 złotych netto i jest w nim zawarta cała masa usług wirtualnego biura.
Z jednej strony abonament ten to czynsz za korzystanie z lokalu na różne sposoby a z drugiej strony w tej samej kwocie jest też wliczona nie tylko obsługa korespondencji przychodzącej, ale też powiadamianie o tej korespondencji za pomocą emaila.
Pozostałe abonamenty kosztują 70, 79 lub 129 złotych i rozszerzają pakiet podstawowy dodatkowo o
informację o korespondencji na SMS oraz o skanowanie poczty do plików PDF.
Więcej na temat abonamentów za biuro wirtualne w cenniku.
Lokalizacje biur wirtualnych VSL-System
Nasze lokalizacje to kupione na własność lokale w zabytkowych kamienicach w Śródmieściu Warszawy.
Kamienice mają charakter biurowy z dużą ilością firmowych szyldów przy zabytkowej bramie.
Zdjęcia kamienic znajdują się w galerii.
Ulica Złota 7 to kamienica z 1937 roku, położona bardzo blisko Pałacu Kultury. W jej wnętrzach znajduje się bardzo dużo firm i fundacji.
Aleje Jerozolimskie 85 to żółta kamienica położona na przeciwko biurowca Varso Tower, pochodząca z 1912 roku.
Ulica Mazowiecka 11 to kamienica zlokalizowana blisko ulicy Świętokrzyskiej w rejonie Narodowego Banku Polskiego i Telewizji Polskiej.
Jak wybrać wirtualne biuro ?
Wybierając wirtualne biuro należy zwrócić uwagę na brak zmian abonamentu wirtualnego biura oraz niezmienność jego adresu.
Ważne jest, by właściciel wirtualnego biura był także właścicielem lokalu, w którym to biuro jest prowadzone.
W ten sposób funkcjonowały biura wirtualne z Londynu w latach, w których w Polsce był głęboki komunizm i dzięki temu niezmiennie do dnia
dzisiejszego znajdują się pod tym samym adresem.
Ważnym jest, by Państwa spółka nie musiała zmieniać adresu wirtualnego biura na inny, gdyż wszelkie zmiany adresu są źle postrzegane przez
kontrahentów, jak i liczne serwisy internetowe analizujące spółki.
Zmiana adresu siedziby spółki to także niepotrzebny koszt płacony do KRS oraz strata czasu na wypełnienie
druków KRS i powiadamianie wszystkich kontrahentów.
Wirtualne biuro prowadzone bezpośrednio przez właściciela lokalu to gwarancja ciągłości świadczonych usług nawet za 10 czy 20 lat.
Miejsce rejestracji siedziby spółki
Wirtualne biuro to według definicji miejsce do rejestracji siedziby spółki. Najbardziej popularną spółką jest spółka z o.o., gdyż obecnie płaci tylko 9% podatku dochodowego a można ją traktować identycznie jak działalność gospodarczą, jeśli nie będzie się z niej wypłacać żadnych pieniędzy. Wirtualne biuro jest także odpowiednie jako siedziba wspomnianej działalności gospodarczej, spółek innych typów, ale też fundacji czy stowarzyszeń. Siedziba w biurze wirtualnym cechuje się zapleczem technicznym umożliwiającym odbywanie posiedzeń zarządu spółki lub zgromadzeń wspólników.
Zalety wirtualnego biura
Wirtualne biuro to typowy przykład ekonomii współdzielenia, czyli modnego obecnie trendu sharing economy.
Działa to dokładnie tak samo, jak widoczne na każdym rogu Śródmieścia Warszawy samochody wynajmowane na minuty.
Osoba korzystająca z takiego samochodu po prostu chce przejechać z punktu A do punktu B.
Nie jest zainteresowana wydaniem 50 000 zł na zakup samochodu, organizowaniem mu parkingu w Śródmieściu, opłacaniem ubezpieczenia, oddawaniem raz do roku do serwisu
czy wymienianiem opon z zimowych na letnie.
W przypadku wirtualnego biura przedsiębiorca chce po prostu wpisać do KRS czy CEiDG dobry adres z centrum Warszawy oraz mieć pod tym adresem odebraną pocztę i wiedzieć o niej
a
być może od czasu do czasu odbyć tam za darmo jakieś spotkanie.
Przedsiębiorcy nie interesuje zatem kupowanie mebli biurowych, podwyższanie sobie podatku od nieruchomości u siebie w mieszkaniu
z tytułu rejestracji
we własnym mieszkaniu firmy, przyjmowanie w swoim mieszkaniu listonosza o 9.00 rano a urzędnika skarbowego o 13.00
i nie jest też zainteresowany kwaterowaniem w tym mieszkaniu lub wynajętym biurze sekretarki kosztującej 3000 zł pensji
plus zusy i podatki a także wyliczaniem tych zusów i podatków, odpowiedzialnością karno-skarbową za poprawność tych wyliczeń,
nie mówiąc o rekrutacji
nowej osoby do sekretariatu z przeglądaniem setek CV zamiast meczu w telewizji.
Wirtualne biuro to zatem święty spokój za pomijalny koszt 59 złotych netto miesięcznie.