Prawnik wirtualnego biura

Porady są udzielane zarówno dla klientów wirtualnego biura ul. Złota 7 lokal 28, Al. Jerozolimskie 85 lokal 21 jak i ul. Mazowiecka 11 lokal 49.

W tym panelu prawnik naszego wirtualnego biura udzieli Ci wysokiej jakości porad prawnych.
Porad udziela radca prawny Jakub Bonowicz.
Artykuły na tematy związane ze spółkami, działalnościami, urzędem skarbowym,
numerem NIP pisane w 2013 i 2014 roku przez Pana Jakuba Bonowicza znajdują się ponadto w dziale POMOC
- wirtualne biuro pomoc.
Z uwagi na nowe ograniczenia w przetwarzaniu danych osobowych oraz brak problemów ze znalezieniem usług pana Jakuba Bonowicza w Google od dnia 13 marca 2018 r. zachęcamy do bezpośredniego z nim kontaktu używając wyszukiwarki Google.

Gdzie szukać pomocy prawnej ?

Tak jak wspominamy na górze strony, pomocy prawnej można szukać u Pana radcy prawnego Jakuba Bonowicza. Należy jednak wziąć pod uwagę, że każdy prawnik ma jakieś swoje specjalizacje. Pan Jakub Bonowicz jest prawnikiem obsługującym przedsiębiorców i najprawdopodobniej to zakres związany z prowadzeniem własnej firmy, spółki czy działalności gospodarczej jest zakresem najbardziej dla niego optymalnym do zadania mu pytania. Zajmuje się też prawem nowych technologii oraz międzynarodowym obrotem gospodarczym. Na naszej stronie artykuły o zakładaniu spółki w Wielkiej Brytanii lub na Słowacji pochodzą właśnie z oferty Pana Bonowicza. Radca prawny Jakub Bonowicz wielokrotnie wypowiadał się także na temat czy siedziba firmy lub spółki może być w wirtualnym biurze. Pozostaje jedynie przykrym tematem, że my w Polsce ciągle musimy się nad tym zastanawiać a inne kraje jak na przykład Estonia czy Wielka Brytania robią na tym biznes. W Londynie potrafią być wirtualne biura, których właściciele mają po kilkanaście własnych nieruchomości w Londynie na wirtualne biuro a wpłaty za adres dla spółki przyjmują z całego świata i nikt latami nie rozważa czy siedziba spółki może lub nie może być w wirtualnym biurze. Pomocy prawnej z innych dziedzin możemy też szukać na stronie eporady24.pl Jest to bardzo przyjazny dla użytkownika portal. Łatwo jest zadać pytanie i za niego zapłacić. Odpowiedź bywa wyczerpująca, aczkolwiek warto trafić na doświadczonego prawnika a nie na kogoś bez doświadczenia, kto jedynie pisze porady prawne.

O co nie warto pytać prawnika ?

Prawnika, szczególnie takiego z eporady24.pl na pewno nie warto pytać o sprawy urzędowe. Niestety praktyka urzędów jest całkowicie inna w różnych rejonach kraju, więc nie ma sensu zadawać pytań o to co zrobi jakiś urząd miasta, co powinien zrobić lub jak urząd zmusić do działania. Najlepiej jest pójść po prostu do tego konkretnego urzędu i się dowiedzieć, jak oni widzą sprawę. W szczególności tak było przy przekształcaniu użytkowania wieczystego we własność. Prawnik może oczywiście przytoczyć w swojej odpowiedzi odpowiednią ustawę, ale praktyka każdego urzędu może być całkiem inna. Niektóre urzędy uważają wynajem mieszkania za formę jakiejś aktywności gospodarczej i uważają, że przy wynajmie mieszkanie nie spełnia roli mieszkaniowej tylko formę działalności gospodarczej w mieszkaniu a inne urzędy interesują się tylko tym czy w mieszkaniu ktoś mieszka czy jest w nim prowadzona działalność gospodarcza zarejestrowana w CEiDG. Tak więc ciężko jest pisać do prawnika o opinię, jeśli rozbieżności są nawet pomiędzy urzędami. Należy pytać konkretny urząd, jak widzi daną sprawę i w jaki sposób zamierza ją załatwiać.

Czy porada prawna może być darmowa ?

Istnieje w Polsce coś takiego jak bezpłatna pomoc prawna. Ciężko jednak uznać, by dotyczyła ona przedsiębiorców, gdyż chodzi o osoby, które nie mają środków finansowych na pomoc radcy prawnego albo adwokata. Ustawa o tego typu bezpłatnej pomocy wskazuje osoby najuboższe, jako do niej uprawnione a sama pomoc ma dotyczyć pełnomocnika czy obrońcy w sądzie. Bardziej typowe porady prawne w formie bezpłatnej są możliwe, ale z tematu zadłużenia, spraw mieszkaniowych czy zabezpieczenia społecznego. Widać więc, że cały czas pomoc prawna celowana jest w osoby, które sobie właśnie z tymi tematami nie radzą, które nabrały pożyczek pozabankowych, zalegają z czynszem, albo są odwiedzane przez pomoc społeczną. Uznać należy, iż przedsiębiorcy wśród takich osób się nie znajdzie. Z drugiej jednak strony obecnie jedyne co jest wymagane to samo oświadczenie osoby fizycznej lub osoby prawnej o tym, iż osoba ta nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy prawnej. Nie jest sprawdzany w tym celu PIT / CIT danej osoby.

Wszelkie pomysły prawne i podatkowe widoczne na tej stronie nie stanowią naszych rekomendacji. Skonsultuj je z dobrym doradcą podatkowym lub prawnikiem, gdyż przepisy ciągle się zmieniają.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36